Patrioto! Napisz i opublikuj swój artykuł Dodaj zdjęcia i filmy Zostań Lokalnym Patriotem24 Załóż konto! Publikuj!


Dzień Edukacji Narodowej. 121 łódzkich nauczycieli z Nagrodą Prezydenta Miasta


Dzień Edukacji Narodowej. 121 łódzkich nauczycieli z Nagrodą Prezydenta Miasta

Nagrody finansowe, listy gratulacyjne, kwiaty i życzenia – tak łódzcy nauczyciele świętowali tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej. Miejska uroczystość z tej okazji odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. W jej trakcie 121 nauczycieli, pedagogów, wychowawców i dyrektorów szkół, przedszkoli oraz placówek wychowawczych otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi. To podziękowanie za nauczanie i wychowywanie młodych ludzi, za inspirowanie i przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadach oraz rozwijanie ich talentów sportowych i artystycznych.

 

 

Najbardziej zasłużonym łódzkim pedagogom dyplomy uroczyście wręczyła prezydent Hanna Zdanowska, która powiedziała: - Dzisiaj są tu najlepsi z najlepszych. Ale przecież Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej i akademickiej.  Święto wszystkich tych, którym na sercu leży dobro i kształcenie przyszłych pokoleń łodzian. Chylimy czoła przed Państwa ciężką pracą. To wy jesteście dla nas najważniejsi. Każdego dnia staramy się wspomagać łódzką edukację, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest to, jakie będą przyszłe pokolenia. Ale to Państwo stoicie na pierwszej linii frontu. Dlatego chcę Wam bardzo serdecznie podziękować… tak zwyczajnie i od serca… podziękować za codzienny trud i za codzienną pracę.

Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi przyznawane są za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Wśród 121 tegorocznych nagrodzonych jest 61 dyrektorów i wicedyrektorów placówek edukacyjnych prowadzonych przez miasto. Wyróżnienia mają wymiar finansowy - każdy z uhonorowanych pracowników oświaty otrzymał 7 tys. zł.

W tym roku Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi mają znaczenie wyjątkowe. Władze miasta podkreślają zaangażowanie w przygotowanie i wdrażanie wraz z magistratem niełatwej reformy edukacji. - Przede wszystkim chcę bardzo serdecznie podziękować tym, którzy muszą wyłączyć światła w niektórych łódzkich szkołach. Głęboko wierzę jednak, że Państwa potencjał, zaangażowanie i umiejętności będą wykorzystane w naszym mieście. My chcemy rozwijać edukację i każda osoba, która pragnie przyłożyć do tego rękę, jest na naszym pokładzie mile widziana – zaznacza wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Uroczystość, w której udział wzięli liczni goście - przedstawiciele samorządu miasta i województwa, parlamentarzyści oraz reprezentanci służb mundurowych  - uświetnił występ artystyczny chóru III Liceum Ogólnokształcącego.


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

2026-06-05 12:11:34

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w uroczystych obchodach 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku.

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

2026-06-05 12:11:34

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w uroczystych obchodach 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku.

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

2026-06-05 12:11:34

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w uroczystych obchodach 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku.

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

2026-06-05 12:11:34

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w uroczystych obchodach 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku.

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

[VIDEO] Obchody 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

2026-06-05 12:11:34

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w uroczystych obchodach 80–lecia IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku.

Rząd przyjął projekt ustawy o prawach i obowiązkach ucznia

Rząd przyjął projekt ustawy o prawach i obowiązkach ucznia

2026-04-09 06:59:36

Rada Ministrów na posiedzeniu 8 kwietnia 2026 r. przyjęła projekt ustawy o prawach i obowiązkach ucznia. Teraz projekt zostanie skierowany do Sejmu RP.

Wojsko przyciąga młodych. W tym roku 2,6 tys. osób rozpoczęło naukę na studiach wojskowych

Wojsko przyciąga młodych. W tym roku 2,6 tys. osób rozpoczęło naukę na studiach wojskowych

2025-10-08 07:44:37

Według danych Ministerstwa Obrony Narodowej z lipca br. mamy ponad 210 tys. żołnierzy zawodowych i 41 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem ustanowionym po wybuchu wojny w Ukrainie jest osiągnięcie liczebności armii na poziomie 300 tys. osób. Jego realizacji służą zachodzące na przestrzeni ostatnich trzech lat zmiany w przepisach czy usprawnienie procesu rekrutacji. Obserwowany jest także wzrost zainteresowania nauką w klasach mundurowych i na uczelniach wojskowych.

[VIDEO] Prezydent na nauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej

[VIDEO] Prezydent na nauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej

2025-10-02 09:31:01

Prezydent RP wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej. – Historia mądrością, przyszłość wyzwaniem – to dewiza Politechniki Gdańskiej i cieszę się, że tak brzmi, bo jest mi bardzo bliska – powiedział w swoim wystąpieniu Karol Nawrocki.

[VIDEO] Prezydent na nauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej

[VIDEO] Prezydent na nauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej

2025-10-02 09:31:01

Prezydent RP wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej. – Historia mądrością, przyszłość wyzwaniem – to dewiza Politechniki Gdańskiej i cieszę się, że tak brzmi, bo jest mi bardzo bliska – powiedział w swoim wystąpieniu Karol Nawrocki.

[VIDEO] Kompas Jutra: prof. Izdebski o zdrowiu młodzieży, seksualizacji i szkolnych emocjach

[VIDEO] Kompas Jutra: prof. Izdebski o zdrowiu młodzieży, seksualizacji i szkolnych emocjach

2025-09-26 12:50:53

Czy szkolna miłość to tylko zauroczenie? Prof. Zbigniew Izdebski w podcaście Kompas Jutra wyjaśnia, jak edukacja zdrowotna może chronić młodych ludzi przed zagrożeniami i fake newsami.




2